VUVIPTV » Google müzik uygulamasını tamamen siliyor!

Google müzik uygulamasını tamamen siliyor!

Google sonunda bir karara vardı ve Google Play Müzik‘i resmi olarak kapattı.

Uygulamayı açtığımızda Google Play Müzik‘in yakında kapanacağı yazıyor ve YouTube Müzik‘e geçiş yapmanız gerekiyor. Bu da verilerinizi YouTube Müzik’e aktarmak dışında bize başka bir seçenek sunmuyor. 

Google müzik uygulamasını tamamen siliyor!

Uygulamayı açtığınızda sizi GPM web sitesine götüren ve tüm kitaplığınızı indirip daha sonra silmenizi sağlayan “verilerinizi yönetin” butonu da mevcut. Bunun yanında öneri geçmişinizi de silebilirsiniz.

Fakat cihazınıza indirdiğiniz herhangi bir şarkı varsa, Google Play Müzik uygulamasını silmeniz veya en azından uygulama bilgileri alt menüsünde kullanıcı verilerini ve önbelleği temizlemeniz gerekiyor.

Son dönemde müzik uygulamaları arasındaki rekabet hayli artmış durumda. Zaten Google Play Müzik’in kullanıcı sayısı yok denecek kadar azdı. Dolayısıyla Google’ın bu kararını çok da sürpriz bir şekilde karşılamamak gerekiyor.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda dijital müzik servisleri tarafında Spotify pazardaki liderliğini devam ettiriyor. Onu Apple’ın müzik servisi Apple Music takip ediyor. Son dönemde önemli ataklar yapan Deezer da müşteri kitlesini önemli ölçüde genişleten müzik uygulamaları arasında.

Genel olarak baktığımızda artık tüm kullanıcıların dijital müzik servislerine geçiş yaptıklarını söyleyebiliriz.

Google
YouTube
Apple
Spotify
Deezer