VUVIPTV » Huawei yeni işlemcisiyle açık ara fark atacak!

Huawei yeni işlemcisiyle açık ara fark atacak!

Huawei, yaklaşmakta olan amiral gemilerine güç verecek Kirin 9000 yonga setini resmi olarak tanıtma konusunda hala isteksiz olsa da, AnTuTu ve Geekbench sonuçları beklemeye değer performansa erken bir bakış için yeterli miktarlarda bilgi sızdırdı.

Huawei yeni işlemcisiyle açık ara fark atacak!

Bu yıl sonuna kadar tanıtılması beklenen Kirin 9000 işlemcisinin hangi modellere güç vereceği kesin değil. Ancak Huawei Mate 40 serisinde kullanılması beklenen Kirin 9000AnTuTu‘dan çok iyi puanlar aldı. Ayrıca bu işlemcinin bazı Honor modellerinde de kullanılması bekleniyor. Yeni Exynos işlemcilerinin ise gelecek yıl tanıtılacağı tahmin ediliyor. 

AnTuTu‘da yapılan Kirin 9000 yonga setinin sonuçlarına göz atarsak, şu anki Android şampiyonu olan Xiaomi Mi 10 Ultra‘nın Snapdragon 865+‘sının çok önünde olarak GPU’da 287.000′den fazla puan aldı. Ancak, 297.000 puan alan Exynos 1080‘in biraz gerisinde kaldı. CPU’ya geçecek olursak, AnTuTu raporuna göre Cortex-A77 çekirdeklerinin 3.13 GHz‘de saat hızına sahip olduğunu gözler önüne seriyor. 3.09 GHz hızında çalışan ana çekirdek ile mobil saat hızlarında şu anki lider olan Snapdragon 865+ modelinden bile daha yüksek. Bu farkın kısmen, iyileştirilmiş 5 nm işleminden kaynaklandığı düşünülüyor.

Xiaomi
Android
Huawei
Honor
Xiaomi Mi 10
Huawei Mate 40