VUVIPTV » Renault’un elektrikli modeli Megane eVision tanıtıldı!

Renault’un elektrikli modeli Megane eVision tanıtıldı!

Renault, önümüzdeki yıl seri üretime başlamayı planladığı elektrikli otomobili Megane eVision’ı tanıttı. Tasarımı ile dikkat çeken model, teknik özellikleri ile adeta göz kamaştırıyor.

Renault’un elektrikli modeli Megane eVision tanıtıldı!

Renault Grubu Avrupa’da 2050 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdü kapsamında iki yeni elektrikli otomobili Renault Megane eVision ve Dacia Spring’i Renault eWays etkinliklerinde tanıttı. Bu modeller arasında en dikkat çekeni ise Renault Megane eVision oldu.

Renault’un yeni nesil elektrikli otomobili Renault Megane eVision, yine bir elektrikli otomobil olan Volkswagen ID.3’e rakip olarak görülüyor.

Renault Megane eVision ile ilgili bilinen ilk teknik detaylar ve özelliklerden bahsedecek olursak; ilk olarak  Megane eVision’da 130 kW’a kadar hızlı şarjı destekleyen 60 kWh batarya paketinin yer alıyor olduğunu belirtelim. 217 beygir güç ve 300 Nm tork değerleriyle karşımıza çıkarılan modelin uzunluğu 4.210 mm, genişliği 1.800 mm, yüksekliği 1.505 mm, aks mesafesi ise 2.700 mm olarak paylaşıldı.

blank

Tek elektrik motoru ve önden çekişli altyapı dinamiklerini barındıran modelin 0’dan 100’e hızlanması ise 8 saniyeden kısa sürüyor. 20 inç büyüklüğündeki jantların tasarımının ise tamamen aerodinamik beklentilere göre şekillenmiş olduğunu görüyoruz.

Ayrıca Renault CEO’su Luca De Meo’nun, yapmış olduğu açıklamaya göre; ”otomobil yüzde 95 oranında seri üretime hazır durumda”.

Renault