VUVIPTV » WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olarak bilinen WhatsApp, bu alandaki liderliğini kimseye kaptırmıyor. 11 yıldır hayatımızda olan uygulama zaman zaman tepki çekse de, kullanıcılar tarafından bir türlü vazgeçilemiyor.

Ayrıca kullanım alanının diğer uygulamalara göre çok daha geniş olması da WhatsApp‘ı benzerlerinden ayırıyor. Böylesine çok kullanıcıya hitap eden bir aplikasyonun alacağı güncellemeler de ayrı bir önem taşıyor. Zira bu güncellemeler uygulamanın kullanılabilirliğini direkt olarak etkiliyor. Son gelen güncelleme ise kullanıcıları memnun edecek gibi gözüküyor.

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

WhatsApp tarafından kullanıma sunulan son güncelleme, yaklaşık olarak 3 haftadır beta kullanıcılar tarafından test ediliyordu. Zaman zaman grup sohbetlerinden sıkılanlar içim sohbeti her zaman sessize almaya yarayan bu özellik, sonunda hayata geçirildi. Bilindiği üzere eskiden bir sohbeti sessize almak istediğimiz zaman karşımıza 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl gibi seçenekler çıkıyordu. Ancak güncelleme ile beraber 1 yıl yerine her zaman seçeneği devreye sokuldu.

Sohbet bildirimini sonsuza kadar sessize alma özelliği, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu. Öyle görünüyor ki WhatsApp yetkilileri de çağrılara daha fazla kulak tıkamadı ve bu özelliği servis etti. WhatsApp kullanan hemen herkes bilir ancak biz yine de sohbet bildirimlerinin nasıl sessize alınacağını kısaca açıklayalım.

Tek yapmanız gereken sessize almak istediğiniz kişi veya grubun sohbetine girip, sağ üstte bulunan seçeneklerden üç nokta simgesine tıklamak olacak. Burada çıkan bildirimleri sessize al kısmına tıkladığınızda karşınıza 8 saat, 1 hafta ve her zaman gibi seçenekler çıkacaktır. Bunlardan herhangi birine dokunduğunuzda ise o sohbetin bildirimleri seçtiğiniz zamana kadar sessize alınacaktır.

WhatsApp